Haber

4 ayda 3 madalya

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü eskrimcisi Lina Elmiladi, son dört ayda üç uluslararası şampiyonada madalya kazandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 17 yaşındaki eskrim sporcusu Lina Elmiladi, başarıya doyamadı. Genç eskrimci, Kasım 2022’de İstanbul’da düzenlenen EFC European Junior Circuit Sword Turnuvası’na, Ocak 2023’te Romanya’da düzenlenen European Junior U17 Circuit Turnuvası’na ve geçtiğimiz ay Gürcistan’ın Batum kentinde düzenlenen Young Women Sword World Cup’a katıldı. Ayrıca bronz madalya kazandı.

Hedefinin gençler klasmanında Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında madalya almak olduğunu belirten genç sporcu, “Avrupa ve Dünya Şampiyonu, Olimpiyat Üçüncüsü Şampiyonu Ukraynalı eskrimci Olha Hennadiyivna Harlan’ı örnek alıyorum. Yarışmalara gitmeden önce videolarını izleyerek motive oluyorum.” Eskrimin motivasyon ve gerginlik yönetimi açısından kendisine çok yardımcı olduğunu belirten Lila Elmiladi, “Eskrim sayesinde zaman planlamayı ve konsantre olmayı öğrendim. İçimdeki potansiyel ortaya çıktı. Bence eskrim hayatın tüm zorluklarını içinde barındıran bir spor. Özellikle erken yaşta başladığınızda sizi daha hızlı olgunlaştırır.” İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün her branşta çok özel sporcuları olduğunu kaydeden milli eskrimci, “Sporcu ve branş sayısı olarak ülkemizin en büyük kulüplerinden biriyiz. Uluslararası arenada çok başarılı sporcularımız var. Başarı grafiğimiz her yıl daha da yükseliyor. Çok eski bir eskrim geçmişimiz olmasa da bu branşta kısa sürede önemli başarılar elde ettik ve gerisini de getireceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-sarkoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu