Haber

Liverpoollu futbolcunun kaçırılan babası serbest bırakıldı

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Liverpool’da forma giyen ve silahlı isyancı örgüt Ulusal Kurtuluş Ordusu (ELN) tarafından kaçırılan futbolcu Luis Diaz’ın babası Luis Manuel Diaz serbest bırakıldı.

El Tiempo internet sitesinde yer alan habere göre, 28 Ekim’de ELN tarafından kaçırıldığı açıklanan Luis Manuel Diaz, Cesar idari bölgesindeki Valledupar şehrinin kırsalında aracılara teslim edildi.

Silah isyanı örgütü ELN, Diaz’ı Ombudsmanlık Bürosu, Birleşmiş Milletler (BM), Katolik Kilisesi ve Uluslararası Kızılhaç Komitesi’nden oluşan bir insani heyetin eline teslim etti. Diaz, askeri helikopterle ailesinin yaşadığı La Guajira idari bölgesine götürüldü.

Diaz’ın ailesi ve komşuları haberi duyunca çok sevindi.

Kolombiya Devlet Başkanı Gustavo Petro da X sosyal medya hesabından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yaşasın özgürlük ve barış” dedi. Bu kelimeyi kullandı.

Liverpool’da forma giyen Diaz’ın anne ve babası, 28 Ekim’de Barrancas kasabasında araçlarıyla seyahat ederken ELN üyeleri tarafından kaçırılmıştı. Futbolcunun annesi Cilenis Marulanda ise kısa bir süre sonra serbest bırakılmıştı.

haberdortdivan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu