Ekonomi

Ciner Londra’da halka arza hazırlanıyor

Cam üretimi ve diğer çeşitli kullanımlar için soda külü üretilen İngiltere merkezli bu şirket, Londra Menkul Kıymetler Borsası’nın premium segmentinde işlem görecek.

Ciner’in halka arz sırasında WE Soda’daki hisselerinin üçte ikisini elinde tutma planı yaptığı bildirildi. WE Soda’nın halka arz süreci için JPMorgan, BNP Paribas, Goldman Sachs, Morgan Stanley, Deutsche Bank, Liberum, MUFG ve Numis gibi uluslararası finans kuruluşlarıyla çalıştığı belirtildi.

Son 1 yılın en büyük süreci olacak

WE Soda’nın değerinin 8 milyar doları geçebileceği ve son Londra Borsası’nda yapılacak en büyük işlem olacağı belirtiliyor.

Bu fiyatla, ilaç devi GlasxoSmithKline’ın geçen yıl Temmuz ayında halka açtığı şirket Haleon’un 28 milyar sterlinlik fiyatlandırmasından bu yana Birleşik Krallık’taki en büyük hacimli işlem olacak.

2015 yılında dünyanın en büyük soda külü üreticisi Koreli OCI Company’nin Kuzey Amerika iştiraki OCI Resources LP’nin yüzde 75’ini satın alarak WE Soda’nın temellerini atan Ciner, dünya soda külü üretiminde yüzde 9 ile en büyük pay sahibi oldu. yalnız bu süreçle. sahip olunan şirket.

habercal.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu